Par dārgām brillēm
Šis raksts varētu interesēt tos cilvēkus, kuri nēsā brilles un šausmās saķer galvu, kad briļļu rāmim notiek kaut kas slikts. Es te, piemēram, nesen nopirku jaunas brilles kādā no populārākajiem briļļu saloniem. Mazāk kā mēneša laikā, rāmis sāka sadalīties. Nebiju ne sēdējis virsū, ne slikti attiecies. Papētot sīkāk, es uzskatu, ka tas ir dizaina defekts. Skrūve sastiprina metāla rāmi pie plastmasas detaļas, kura šajā vietā ir ļoti plāna. Spiediens no nedaudz par stipru pievilktas skrūves sabojā plastmasu un ar laiku tā turpina plīst, līdz no nelielām kustībām, salūzt uz pusēm. Es vispār nesaprotu, kā ko tik stulbu var izdomāt.
Salons ļoti negribēja uzņemties jebkādu atbildību. Teica, ka es apsēdos virsū un pats vainīgs. Beigās ar visādu turp-atpakaļ diskutēšanu, man piekrita iedot 70% atlaidi jaunam, bet tādam pašam rāmim, kas tāpat bija ap 100EUR tikai par rāmi. Par laimi, lēcas uz identisku rāmi var pārlikt (tāpēc laikam arī piedāvāja tikai identisku rāmi). Bet nu arī jaunajam rāmim var redzēt, ka kaut kad notiks tas pats.
Īsumā, brilles ar stikliem Latvijā maksā simtos, 300-400EUR ir norma. Un rāmji plīst, nolietojas. Galu galā, tā ir trausla lieta.
Tagad es brilles pasūtīju AliExpress. Jā, smejieties, tā man arī bija pirmā reakcija, kad uzzināju, ka tagad tas ir iespējams. Domāju, nē nu rēcīgi, bet jāpaņem testam. Dizainu tur ir daudz un dažādi.
Tur var izvēlēties gandrīz jebkādas kombinācijas ar dioptrijām, cilindriem, bifokāliem un ir pat progresīvās. No savas ārsta receptes jāpārraksta visi skaitļi, acu zīlīšu distances, utt. Var izvēlēties stiklu tipu, plāninājumu. Tur bija diezgan daudz, bet es paņēmu otru labāko. Tas pats pats labākais stikls bija bišķi par dārgu tikai testam.
Samaksāju, svētā marija, kopā tikai 52 EUR!
Nu labi, Tests atnāca. Maciņš sūdīgs. Bet brilles fantastika! Pirmo reizi ar jaunām brillēm bija tā, ka uzliec un nav jāpierod. Uzreiz ir skaidri un patīkami. Man cilvēki prasa, bet tev nav bail, ka salaida grīstē kaut ko? Nu, acis ir viens ļoti jutīgs orgāns. Es uzreiz zinātu, ja kaut kas nav kārtībā.
Rāmis ir robusts, kvalitatīvs un ērts. Labāks par ███████ optikā pirktajiem. Man mājās gadu laikā ir iekrājušies diezgan daudz briļļu rāmju, no dažādiem veikaliem, dažādiem “dizaineru” brendiem. Šis nav ne par gramu sliktāks nekādos veidos.
Vienīgais kas atliek ir ilgmūžības tests. Tiklīdz nolūzīs kājiņa, ierakstīšu blogā.
P.S: Vēl viens risks ir fiziskais izmērs un kā rāmis izskatīsies uz sejas, nevienam nav viegli piemeklēt tādu rāmi, kas patīk un labi izskatās. Man tiešām paveicās, iespējams ka ne visiem tā paveiksies. Tas laikam tad ir vienīgais lielais risks šajā visā. Citādi, es noteikti iesaku pamēģināt.